معرفی رولیک

همان طور که در سایر موضوعات هم به طور خلاصه بیان داشته ایم، رولیک یکی از نوآوری ها و پیشرفت های چشم گیر قرن بیستم که آغاز انقلاب صنعتی و تکنولوژی می باشد. رولیک پیشتاز در این مقاله سعی می کند به صورت مشرح موضوعاتی در رابطه با رولیک و نوار نقاله خدمت شما دوست عزیز ارائه دهد.


رولیک چیست؟

رولیک یا رولر (غلتک متحرک) قطعاتی به شکل استوانه ای هستند که با استفاده از نوار نقاله (سیستم کانوایر)، اقلام و اجناس را حمل و نقل می کننند.
رولیک جزء مهمی از یک نوار نقاله است و در مواردی چون زمان، انرژی و فضای به همه سیستم کمک می کند.
این قطعات با اتصال به موتور حرکت چرخشی خود را شروع می کند و سپس موتورهای الکتریکی آن به چرخش می آیند. در نتیجه رولیک که به کانوایر وصل است به حرکت آمده و باعث حرکت سیستم می شود.
از خصوصیات ویژه یک رولیک می توان نام برد که امکان آن می رود تا یک این اجزا را در کنار هم طوری به چینش آورند که دیگر نیازی به نوار نقاله یا تسمه برای انتقال و حرکت دادن اجسام نباشد.
نوار نقاله که رولیک هسته اصلی آن را تشکیل می دهد جایگاه با ارزشی در صنایعی مختلفی چون کشاورزی و معدن دارد.
امروزه رولیک با در نظر داشتن استفاده هنگفت و شگفت انگیز خود جایگزین شفت لاین ها شده اند به طوری که امروزه دستگاه های شفت لاین (Lineshaft) جای خودشان را به سیستم نوار نقاله و دستگاه های رولیک داده است.

انواع رولیک های نوارنقاله و کاربرد آن ها


انواع مدل های رولیک:

از آنجایی که تا این قسمت مقاله به طور مشرح با رولیک و نوار نقاله آشنا شده اید در این قسمت لازم می بینیم تا در مورد انواع آن مطلع شوید و به طور مختصر به معرفی برخی از انواع رولیک پرداخته بودیم، در این قسمت به طور مشرح تر در خدمت شما خوبان هستیم.

MDR
Troughing
Metal Roller
رولیک پلیمری
رولیک ضربه ای

رولیک پلیمری:

جنس این نوع از انواع رولیک تلفون یا پلی اورتان است و از نظر وزن 50% نسبت به رولیک معمولی سبک تر است.
مصرف انرژی در این نوع رولیک بنابر سبکی وزن آن به شدت پایین تر است و میزان سایش یا خوردگی در این نوع بسیار پایین است.

رولیک پرسی یا معمولی:

می توان گفت این نوع رولیک از انواع قدیمی آن است که در صنعت بیشتر به کار می آید و جنس های گوناگونی دارند همانند: آهن، استیل و گالوانیزه.
نکات مهم خرید
سرعت مورد نظرتان
قرارگیری در معرض روغن، آب و مایعات پایه فنی
دمای محیط
ابعاد دستگاه
حداکثر ظرفیت تحمل دستگاه
میزان فرسایش و خوردگی
وزن دستگاه
شکل فیزیکی دستگاه


موارد استفاده رولیک:

لازم است در این قسمت برنامه به مواردی از موارد استفاده و کاربرد این محصول برایتان بگوییم.
به طوری کلی در صنایع مختلفی کاربردهای مختلفی همچون کارخانه های روغن و کارخانه آب معدنی، قطعات مونتاژ هوا و فضا،‌ تجهیزات کشاورزی، کارخانه تولید پوشاک مصرفی، داروسازی، صنعت دسته بندی، برچسب زدن و حمل نقل استفاده می شوند.
همچنین قابل ذکر است که در صنایع و شرکت هایی همچون: آهن، معدن های ذغال سنگ، مواد غذایی و غیره دستگاه و ماشین آلات از تجهیزات جانبی مهم آنها به شمار می آید.
برای بار اول نوار نقاله آهنی که پرکاربردترین مورد برای موارد استفاده رولیک می باشد، در کشور سوئد اختراع شد که در آن زمان برای حمل و انتقالات فله مثل: شن و ذغال چوب کاربرد داشته است و کم کم از آن جهت استخراج مواد از معادن شان مورد استفاده قرار می گرفته است.

این محصول نقش خوبی در به شهرت رساندن یک نوار نقاله یا سیستم کانوایز ایفا کرده است؛ طوری که از آنجایی که برای بار اول از کانوایر جهت انتقال اتومبیل استفاده صورت گرفت؛ و دیگر نیاز به جابجایی کارگران نبوده است.
امروزه سیستم کانوایر با اهتمام به این نقش،‌ ازمهم ترین بخش های شناخته شده حمل و نقل مکانیکی به شمار می آید و البته به دلیل موارد استفاده فراوان از رولیک در صنایع متعددی استفاده به عمل می آید.
ما به اهمیت این محصول پی خواهیم برد زمانی که توجه داشته باشیم هسته اصلی یک کانوایر همین رولیک هرزگرد می باشد.
بهترین قیمت رولیک از قبیل:

استیل

مخروطی

گالوانیزه

معمولی یا پرسی
با ارائه فاکتور رسمی در اختیار شما مشتریان گران قدر قرار دهد؛ جهت مشاوره و بدست آوردن اطلاعات بیشتر از محصولات ما با شرکت پیشتاز تماس بگیرید.
با به میان آمدن و نوآوری رولیک و نوار نقاله روند پیشرفت صنایع خط صعودی چشم گیری را تجربه کرده اند لذا در کاهش قیمت ها و بهینه سازی پروژه ها نیز نقش مهی را داشته است.
با ما پروژه های خویش را به حداکثر میزان ممکن بهینه برسانید. جهت بدست آوردن معلومات در مورد قیمت های محصولات پیشتاز با شماره های شرکت تماس حاصل نمایید.

قیمت رولیک

نکات ارزشمند در استفاده از رولیک:

مطالبی که در ذیل برای شما خواهیم گذاشت با توجه به تجربه های شرکت پیشتاز است و به نحوی نقل قول های تجارب مشتریان عزیز ما بوده است. لذا خواهشمندیم جهت افزایش اطلاعات علمی خود در این رابطه مقاله را تا پایان خواننده باشید.
بدیهی است همواره عدم آگاهی در رابطه با نحوه استفاده، مشخصات، ویژگی های خاص و شرایط استفاده و نگهداری از هر محصول باعث بروز مشکلاتی در زمان استفاده از آن خواهد شد.

از شما مشتریان عزیز خواهش به عمل می آوریم تا قبل از شروع استفاده از محصولی که خریداری کردید، حتما با کارشناسان و متخصصان ما تماس بگیرید، شرکت پیشتاز به کارایی برتر محصولات شما می اندیشد.

در وهله دوم، بعد از برقراری ارتباط با متخصصان فنی ما و آگاهی در مورد نحوه استفاده کلی، حتماً در مورد شرایط خاص اقلیمی و عوامل جغرافیایی خود معلومات ارائه فرمایید.
عوامل جغرافیایی نقش مهمی در طول عمر رولیک شما خواهد داشت به نحوی که باید از میزان رطوبت محیط شد آگاه باشید.

برای کارایی بهتر دستگاه خود حتما در مورد میزان بار و میزان ساعات کاری خود با کارشناسان ما صحبت کنید و از تجارب و راهنمایی های شان استفاده به عمل آورید.

استاندارد صنعتی و اقتصادی کار خود را برای تهیه نوع محصول بسنجید.

برای تولید قطعات خود عجله به خرج ندهید تا کارتان دقیق به دستتان تحویل داده شود.

بعد از خرید خود می توانید اقدام به ساخت شاسی نوار کنید.

در صورت تمکن مالی بهتر است از مواد با ضخامت بیشتر استفاده نمایید.
در صورت بروز مشکلی در حین استفاده از وسیله ، همانند: طول عمر پایین، نفوذ آب داخل هوزینگ و سایر مشکلات خود می توانید با شماره 09129452682 تماس حاصل نمایید.
رولیک پیشتاز با در نظر داشت دقت بالا به سرعت کار شما می اندیشد؛ کالای تولید شده این شرکت با بسته بندی دقیق، حاوی استاندارد، انواع رولیک ، مقاومت بالا و ضمانت در کمترین زمان و بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان می باشد.
به امید موفقیت روز افزون تان