کفش‌های طبی چه ویژگی‌هایی دارند؟

کفش‌های طبی چه ویژگی‌هایی دارند؟
محافظت از قوس کف پا : کفش‌های طبی از ساختاری ویژه‌ای برای پشتیبانی قوس کف پا برخوردارند. کفی کفش‌های طبی از فشار وارده به پاشنه و قسمت توپی پا می‌کاهد، این در حالی است که کفش‌های معمولی شاید از قابلیت کافی برای توزیع فشار برخوردار نباشند. کفش‌های طبی مخصوص پروناسیون شدید از چرخش غیرطبیعی پاها به داخل جلوگیری کرده و از فشار وارده به زانوها و لگن می‌کاهند.
پهناهای مختلف : برخی برندهای کفش طبی از لحاظ پهنا هم متنوع‌اند و کفش‌هایی با پهناهای مختلف تولید می‌کنند.
عمق اضافه : برخی مدل‌های کفش طبی از روی قالب‌های خاصی با عمق اضافه طراحی و تولید می‌شوند.
پنجه پهن : پنجه پهن کفش‌های طبی با کاهش فشار وارده به انگشت‌ها از تشدید ناهنجاری‌هایی چون بانیون و انگشت چکشی جلوگیری می‌کند.
داخل نرم و لطیف : برای داخل کفش‌های طبی استاندارد معمولا از جنس‌های نرم و لطیف بهره گرفته می‌شود.
زیره مخصوص : کفش‌های طبی از زیره‌ سبک و ضربه‌گیر برخوردارند و در تقویت ثبات پاها هنگام راه‌رفتن مؤثرند.

برای خرید کفش بهتر است اواخر بعد از ظهر یا غروب اقدام کنید، چون پاها به‌ طور طبیعی در طول روز کمی ورم می‌کنند و به همین دلیل شاید دقیقا همان کفشی که صبح برایتان اندازه بوده است، غروب کمی تنگ به نظر برسد.
ضخامت جورابی که برای امتحان‌کردن کفش می‌برید، نباید با چیزی که بعدا استفاده می‌کنید، خیلی متفاوت باشد.
اندازه پاها در برخی افراد دقیقا یکی نیست؛ در چنین مواردی باید پای بزرگ‌تر ملاک باشد.
کفش‌های با جلوی گرد یا مربعی ازلحاظ فضای پنجه در مقایسه با مدل‌های باریک یا نوک‌تیز بهترند؛ مشکلاتی نظیر بانیون و انگشت چکشی، درصورتی‌که فضای پنجه کفش تنگ و فشرده باشد و انگشت‌‌ها کاملا کیپ بمانند، وخیم‌تر خواهند شد، اما کفش‌های طبی با سایز مناسب از فضای آزاد کافی در قسمت پنجه برخوردارند و در جهت کمک به کاهش علائم عمل می‌کنند.
پشت پا نباید هنگام راه‌رفتن از کفش بیرون بزند یا زیادی به دیواره عقبی کفش ساییده شود؛ برای آزمایش حتما کمی داخل مغازه قدم بزنید، چون تشخیص این مورد در حالت نشسته کار خیلی سختی است.
سایزبندی هر برندی متفاوت باشد؛ پس، از روی راحتی تصمیم بگیرید، نه از روی سایزی که اغلب می‌پوشید!
کفش طبی باید از همان اول راحت باشد؛ پس، خودتان را گول نزنید که اگر تنگ و ناراحت بود، حتما بعدا به اندازه کافی جا باز می‌کند!
صرفا از روی قیمت تصمیم نگیرید! کفش طبی هر برندی می‌تواند متفاوت باشد؛ وقتی صرفا از روی قیمت انتخاب کنید، شاید دست روی برندی بگذارید که از تمامی معیارهای لازم‌تان برخوردار نباشد.

یکی از مطمئن ترین سایت های خرید کفش طبی ، سایت ویکی کالا است. شما میتوانید با توجه به سلیقه خود، کفش مورد نظرتان را در 12 رنگ مختلف سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.
کفش طبی مصارف بسیار متفاوتی دارد؛ برای مثال در اتاق های عمل یا محل هایی که نیاز به ایستادن طولانی مدت وجود دارد این نوع کفش اهمیت ویژه ای پیدا میکند. حتی زمانی که شما پیاده روی میکنید یک کفش مناسب میتواند شما را در این امر یاری نماید.

امیدواریم این مطلب شما را در انتخاب یک کفش مناسب یاری نماید.